Menu Zamknij

O mnie

Nazywam się Paweł Burski i jestem magistrem psychoterapii Uniwersytetu Łódzkiego.

Pracuję w zawodzie od 14 lat. Zajmuję się psychoterapią, ponieważ uwielbiam rozmawiać z ludźmi i wymieniać się z nimi spostrzeżeniami. Kontakt z człowiekiem jest dla mnie przyjemnością i bardzo łatwo nawiązuje mi się przyjazne relacje z innymi ludźmi.

Każdy pacjent, któremu udało mi się pomóc, jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, dlatego z chęcią przyjmuję każdą nową osobę.

Prowadzone przeze mnie terapie:

– psychoterapia indywidualna,
– psychoterapia rodzinna,
– psychoterapia małżeńska i par,
– psychoterapia grupowa.

psychoterapia łódź

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii?

Celem psychoterapii jest poprawienie stanu emocjonalnego pacjenta, poprzez uważne wysłuchiwanie jego problemów i zmartwień, oraz sugerowanie kroków do podjęcia w celu rozwiązania tychże problemów. Podczas rozmowy z pacjentem, analizuję opisywane przez niego sytuacje dodając do nich moją obiektywną perspektywę, dzieląc się następnie moimi spostrzeżeniami.

Czasem zdarza się, że celem danej psychoterapii, lub najbardziej efektywną metodą jej przeprowadzenia jest wyłącznie prowadzenie konstruktywnej dyskusji, która prowadzi pacjenta do utwierdzenia swoich poprawnych przekonań, lub zrewidowania swoich niedociągnięć.

Efektami skutecznej psychoterapii może być lepsze samopoczucie, zwiększenie odporności na stresujące sytuacje, a także lepsza znajomość własnej osoby, co pozwala na efektywniejszy rozwój osobisty w przyszłości.
Dokładne efekty są w pełni zależne od tego, czego poszukuje pacjent, dlatego kilka pierwszych spotkań polega na opracowaniu wstępnego planu działania.

Jedną z fundamentalnych wartości w psychoterapii jest indywidualność każdej osoby, dlatego każda terapia jest unikalna i nie istnieje uniwersalna metoda prowadzenia jej. Do tej pracy trzeba mieć zarówno takt, jak i dociekliwość. W przeciwnym wypadku, z przyjemnej konwersacji nici. Dlatego niezwykle ważnym jest, aby nasza współpraca zaowocowała obustronnym zaufaniem – zalecam umówienie się na kilka spotkań, na których zdecydujemy, czy będziemy ciągnąć nasze spotkania dalej.

Prowadzę również konsultacje w w przypadku wystąpienia kryzysów życiowych, porady radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi u dzieci, oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych.

Ukończyłem Kurs Psychoterapii, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SNP PTP), a także szereg innych szkoleń poszerzających moją wiedzę zawodową.