Nienawidzisz podejmować decyzji ? Psycholog Łódź

psycholog łódź , psychoterapia łódź - decyzje obrazek

Wolisz unikać decyzji tam, gdzie to możliwe? Czy nawet drobne decyzje wprawiają Cię w panikę i masz pewność, że się pomylisz?
Walka z podejmowaniem decyzji wiąże się z kilkoma problemami zdrowia psychicznego.
Dlaczego podejmowanie decyzji jest tak ważne?

Jeśli mamy niską samoocenę, może to zdecydowanie wpłynąć na nasze przekonanie że możemy zrobić wszystko dobrze i spowodować paraliż decyzyjny.

Ograniczanie przekonań i podejmowanie decyzji
Nasza przeszłość kształtuje sposób, w jaki myślimy o sobie i świecie. Rzeczy takie jak zaniedbanie, złe rodzicielstwo i trauma z dzieciństwa mogą pozostawić nam nieświadome negatywne przekonania, zwane „przekonaniami podstawowymi” lub „przekonaniami ograniczającymi”.
Przekonania te mogą wyglądać tak: „Nie zasługuję na dobre rzeczy” i „Świat jest niebezpiecznym miejscem”.
Nie zdajemy sobie sprawy, że to robimy, ale dokonujemy wyborów, aby „udowodnić”, że nasze negatywne przekonania są prawidłowe. Na przykład wybieramy złego partnera, a następnie możemy się odwrócić i powiedzieć sobie: „Wiedziałem, po prostu nie zasługuję na miłość i szczęście”.

Poszukaj wsparcia, aby poznać siebie i być sobą. Psychoterapia pomaga rozpoznać, kim naprawdę jesteś i co jest dla Ciebie ważne i pomaga zdobyć odwagę, by krok po kroku podążać za swoimi marzeniami.

Zadzwoń